Железобетонные бассейны
г. Одесса

+38097-522-94-27

Басейни

Сьогодні, плануючи будівництво будинку, майбутній домовласник обовязково передбачає і будівництво басейну. Виникає питання: «Яка головна мета?» Відповідь виникає миттєво – якість і комфорт! Адже дійсно, це не просто турбота про престиж Вашого будинку, в першу чергу, басейн – це частина гідного життя людей, радість, яку заслуговують, і комфорт.

Впродовж всієї історії цивілізації водні процедури (плавання, купання, банячи, сауна, контрастний душ, гідромасаж) вважаються найбільш ефективним засобом для оздоровлення організму, відновлення сил і підвищення життєвого тонусу. Ще давньогрецький філософ Фалес стверджував: «Вода - дійсний початок всього існуючого».

Басейн, в першу чергу, є комплексом, що включає функціонально зв′язані між собою споруди і пристрої залежно від їх призначення, типа і устаткування, а також допоміжними приміщеннями і майданами, обслуговуючими основну споруду – чашу (ванну) з водою.

Басейни – суспільні і приватні – розрізняють за призначенням, будівельним і конструктивним характеристикам, а також по сантехнічному устаткуванню.

За призначенням басейни бувають спортивні, демонстраційні, оздоровчі (купальні) і лікувальні, а також комбіновані.

До спортивних басейнів відносяться: демонстраційні, з трибунами – для проведення змагань по різних видах водного спорту; навчально-спортивні – для вчення різним видам водного спорту.

Оздоровчі басейни залежно від того, для яких вікових груп населення (дорослих або дітей) вони призначені, мають різний склад приміщень (профілакторії, солярії, майданчики для ігор), споруд, установок і устаткування, експлуатаційні і технологічні режими.

Лікувальні басейни будують при санаторіях і будинках відпочинку, в бальнеологічних комплексах з використанням лікувальної води (мінеральною, морською).

Комбіновані басейни є комплексом споруд, устаткування, допоміжних приміщень і майданчиків, призначених для обслуговування спортсменів і різних відвідувачів.

По будівельних і конструктивних характеристикахбасейни розрізняють: за формою в плані – прямокутні, круглі, довільної форми і розмірів; по конструкції - на опорах, з тим, що спирається на грунт повністю або частково; криті (зимові) і відкриті (літні).

По санітарно-технічному пристрою і устаткуванню басейни розрізняють залежно від того, як виконуються водний і технологічний режими і яка характеристика системи водопостачання.

Водний режим передбачає три варіанти: оборотну систему (рециркуляційний водообмін); проточну систему; водообмін з періодичною зміною води.

Теплотехнічний режим передбачає подачу води у ванни як з підігріванням, так і без.

Системи водопостачання басейнів розрізняють за способом забору води: з водопроводу населеного пункту; з природних джерел.

Основними елементами басейну є: ванна, станція водопідготовки, допоміжні технологічні і технічні приміщення, майданчики. До устаткування басейнів відносяться: сходи входу; канал для выплыва; уступи для відпочинку; водна обхідна доріжка; переливні жолоби; трапи.

По конструкції басейни збірні і стаціонарні, відкриті і закриті.

Основну увагу приділимо стаціонарним (залізобетонним) басейнам, якими, зокрема, займаємося ми. Слід зауважити, що будь-який грамотно виконаний залізобетонний басейн по довговічності значно перевершує більшість збірних басейнів.

Стаціонарні – найміцніші і довговічніші басейни, чаша яких, як правило, виконується із залізобетону і встановлюється на фундаменті в спеціально виритому котловані. Стаціонарні басейни можуть бути різної глибини і розмірів. При облицюванні чаші залізобетонного стаціонарного басейну можна стіни і днище викласти мозаїкою у вигляді морських тварин, кольорів, орнаментів і ін. Для цих цілей може використовуватися скляна мозаїка. Вона не боїться морозів, має найнижчий коефіцієнт водопоглинання і дуже декоративна.

Можна відзначити основні плюси стаціонарних басейнів:

 • Міцність;
 • Довговічність (мінімальна гарантія 50 років);
 • Можливість створення практично будь-якої форми басейну, покриття, оформлення.

Для того, щоб грамотно спроектувати і побудувати басейн, вибрати оптимальну конструкцію і матеріал обробки чаші, необхідно перш за все відповісти на питання: які споживчі якості басейну є головними для замовника.

Як правило, це:

 • Герметичність чаші;
 • Чистота води протягом довгого часу;
 • Довговічність покриття чаші;
 • Привабливий зовнішній вигляд;
 • Розумна вартість.

Всі вказані якості басейну залежать від використовуваних при його будівництві матеріалів.

Надійність гідротехнічного спорудження такого класу, як басейн, визначається не лише якістю вживаних матеріалів, але і якістю виконання, за що ми можемо ручатися, оскільки володіємо необхідним досвідом, знаннями і відповідним рівнем організації виробництва. Поступово нам від рівня простих будівельників вдалося перейти до експертів, які не просто пропонують своїм клієнтам басейни, а створюють разом з ними філософію здорового способу життя.

Звернемо також Вашу увагу на основні вимоги до чаші басейну. Чаша – найважливіший елемент стаціонарного басейну. Чаша може мати різні габарити і форму, проте у будь-якому випадку її конструкція повинна відповідати наступним вимогам:

 • Міцність;
 • Стійкість;
 • Довговічність;
 • Надійність в експлуатації;
 • Теплоізоляція;
 • Гідроізоляція як з внутрішнього, так і із зовнішнього боку;
 • Забезпечення санітарно-гігієнічного режиму;
 • Захист грунтів від зволоження.

Як правило, чаші стаціонарних басейнів найчастіше зводять з монолітного бетону. Для того, щоб в найзагальніших межах Ви змогли уявити собі весь процес, розповімо про окремі стадії будівництва. Стаціонарні басейни будуються заглибленими в грунт, так що перша стадія – це риття котловану.

Зовнішня гідроізоляція, дренаж
Грунтові води можуть надати негативний вплив на чашу басейну аж до її руйнування. Для захисту басейнів від руйнівного впливу гідростатичного тиску грунтову воду відводять за допомогою дренажних систем. Пониження рівня грунтових вод – найбільш надійний метод захисту чаш басейнів.

Теплоізоляція
Басейн будується не на один рік, і поважно, щоб експлуатаційні витрати при користуванні їм були мінімальні. Для утеплення чаш використовують різні схеми і матеріали. З найбільш поширених – керамзит, керамзитобетон, пінобетон, пінопласт, пінополістирол, пенополиэтилен та інші. При виборі схеми і матеріалів для теплоізоляції необхідно керуватися коефіцієнтом термічного опору, зручністю монтажу, ціною.

Армування
Після пристрою по дну котловану підстилаючого шару завтовшки 100-200 мм з піску, щебеня або гравію і цементно-піщаній стягування товщиною 30 мм приступають до арматурних робіт. Для армування використовується арматура періодичного профілю. Арматура обов′язково має бути оброблена спеціальними антикорозійними складами, що забезпечують корозійну стійкість і довговічність всієї конструкції. Залізобетонна чаша складається із сталевої арматури і бетону. Найбільшою довговічністю володіє бетон. Але довговічність чаші залежить від сталевої арматури.

Установка заставних елементів
Перед бетонуванням необхідно встановити і закріпити заставні елементи: донний злив, форсунки, застави для форсунок, скиммеры, фари, застави протитечії і так далі, обв′язати все це устаткування трубами ПВХ, кабелями. Потім всі перераховані елементи заливаються бетоном. Це необхідна умова. У результаті надійно забезпечується герметичність всієї споруди.

Монтаж опалубки
Установка опалубки – дуже відповідальна операція. Мають бути забезпечені необхідна геометрія чаші, задана точність розмірів і міцність елементів опалубки щоб уникнути витріщення під впливом гідростатичного тиску бетонних мас. Для виготовлення залізобетонних чаш басейнів застосовують багаторазову (дерев′яну) опалубку. При виготовленні закруглень, рівнів і інших складних елементів застосовують одноразову.

Бетонування
Для бетонування чаш басейнів зазвичай використовують важкі бетони високих марок з гідрофобними добавками, пластифікаторами. Бетон має бути міцним, водонепроникним і пластичним. Існують дві основні технології бетонування чаші басейну:

 • Безперервна заливка (за один прийом);
 • Відлив в два прийоми.

У будь-якому з них необхідно правильно розставити забірні і падаючі заставні елементи, щоб потім не переробляти готову чашу басейну. До них відносяться: форсунки, скімери, донні сливи, прожектори і так далі.

Наступним етапом йде підбір фільтрувального устаткування залежно від басейну, вирішуєте питання про підігрівання басейну. Є два види обігріву: теплообмінник і електричний нагрівач. Вони підбираються від об′єму басейну і періоду купального сезону.

Окрім механічного очищення має бути і хімічна. Лише за допомогою цього вода буде кристальною і тішитиме око. Подача хімікатів проводиться двома способами: у ручну і за допомогою дозаторних станцій.

Для тих, КТО любить солону воду, можна запропонувати сольовий електроліз, можна використовувати і ультрофіолетові лампи.

У будь-якому випадку, головним показником у воді є pH, який має бути в межах 7.2 – 7.4. Якщо він низький, то відбувається корозія, якщо високий – шкідливо для шкіри. Механічне  хімічне очищення – це невід′ємна частина Вашого басейну.

Для освітлення басейну вечірньої пори необхідна установка підводного освітлення. Є галогенові лампи 50, 100, 300 Вт. Поширення отримали світлодіодні прожектори. В порівнянні з галогеновими, вони мають малі енергетичні витрати, довгий термін служби, мають можливість програмуватися.

Сучасний басейн повинен мати, окрім плавальної зони, зону для відпочинку і розваг. Для цього існують водні розважальні пристрої. Для тих, хто любить плавати є пристрої зустрічного потоку.

Також басейн можна обладнати:

 • гідромасажними місцями;
 • повітряними гейзерами;
 • водопадами;
 • трамплінами;
 • горами і так далі.

Атракциони дозволяють зробити Ваш басейн дуже захоплювальним і оздоровчим. Вибір залежить від Вас.

Також, важливим чинником при будівництві (планеруванні) басейну є правильний підбір устаткування.

По-перше, необхідне чітке рішення відносно того, якого типа басейну Ви хочете: скиммерной, переливний, з переливною ємкістю.

Вашій увазі будуть представлені схеми плану басейну з переливною ємкістю, і також Ви зможете побачити необхідне устаткування для нормального функціонування басейну.

Увеличить Увеличить
Увеличить Увеличить

Умовні позначення на запропонованих схемах:
1 – Донний злив (у басейні) (1 шт.);
2 – Донний злив (у ємкості – огорожа на фільтрацію) (2 шт.);
3 – Донний злив (у ємкості – забір на аварійний перелив) (1 шт.);
4.1, 4.2 – Форсунка стінна (у басейні – повернення очищеної води) (5 шт.);
5 – Форсунка стінна (у ємкості – підживлення з водопроводу) (1 шт.);
6 – Форсунка стінна (у ємкості – для датчиків рівня води) (5 шт.);
7 – Форсунка для «пилососа» (у басейні) (1 шт.);
8 – Форсунка для «пилососа» (у ємкості) (1 шт.);
9 – Прожектор 300 Вт (у басейні) (3 шт.);
10 – Прожектор 50 Вт (у ємкості) (3 шт.);
11 – Пристрій зустрічного потоку 4,0 кВт (1 шт.);
12 – Ємкість водопаду (1 шт.);
13 – Антивихрова забірна форсунка 43 м-коди?/ч (для водопаду) (2 шт.);
14 – Пневмокнопка (для водопаду) (1 шт.).

Отже, тепер Ви зможете у загальних рисах зрозуміти основні вимоги будівництва басейну, основні властивості і якості. Із питаннями звертайтеся безпосередньо до нас. Завжди ради.

Дякуємо за увагу!